Asztalfoglalás

Hírlevél

Rendezvény időpontfoglalás

AZ ÉPÜLETRŐL

A német neoreneszánsz stílusban épült szimmetrikus épületet a Budai Polgári Lövész Társaság emeltette 1885-ben. Az eredeti épület a lövészetnek biztosított háttér mellett egy bálteremnek, egy étteremnek és egy kaszinónak adott helyszínt. A budai arisztokrácia ismert találkozóhelye volt, gróf Andrássy Gyula péntekenként itt látta vendégül a liberális páholyát, a királylátogatásokról feljegyezték, hogy egyik alkalommal Erzsébet királyné, azaz Sissi nyitotta a táncot a bálteremben.

1932-ben Ray Rezső, a neves építész készített bővítési terveket a lövöldéhez. A fennmaradt tervek az udvari (lőtéri) homlokzat előtti, a két oldalpavilon közötti rész beépítését mutatják. A földszint átalakítása mellett emeleti részeket is kialakítottak. A vitéz Lukóy Emil építőmester által kivitelezett épületegyüttes ebben a formájában állt fenn egészen a II. világháború végéig.

A szocializmus éveiben a létesítmény az Magyar Honvédelmi Szövetség (MHSZ) hatáskörébe került, így a lőteret sorkatonák, valamint egyetemisták használták gyakorlatozásra. A bálterem oldalhajóit kisebb helyiségekre szabdalták, és azokban lőszerraktárakat, irodákat alakítottak ki.

A rendszerváltás idejéig az objektumot változatlan formában, lőtérként üzemeltette a Magyar Honvédelmi Szövetség, majd 1990-ben a terület visszakerült a Budapesti Polgári Lövész Egyesülethez. 1992-ben Fenyő János vállalkozó szerezte meg az ingatlant viharos tulajdonjogi eljárás folyamán. 1998-as halála után Budapest Főváros II. kerületi Önkormányzatához került az ingatlan, mely üresen, funkció nélkül állt évekig. Az épület jelenlegi tulajdonosa a Haris család, akik a 2016 és 2018 között tartó renoválási és épületfelújítási munkálatok mellett az üzemeltetésért is felelnek.

BEMUTATKOZÁS

A görög gyökerű, kereskedelemmel foglalkozó Haris család az 1700-as években érkezett Magyarországra, és azóta több generáció is a vendéglátással, szállodaiparral, illetve Budapest városát építő-szépítő beruházásokkal foglalkozott.

Haris György és Éva a 1990-es években számos vállalkozásba vágtak bele együtt, melyből többnek is meghatározó része volt a gasztronómia és a rendezvényszervezés. Mindkét gyermekük, Eszter és Gergely is vendéglátást tanult (először Budapesten, később Spanyolországban, illetve Svájcban), utóbbi a családi vállalkozás miatt költözött haza Belgiumból, hogy együtt indítsák el a műemléki felújítást, és megalkossák Buda új találkozóhelyét, a Haris Parkot.

A Haris Park egyesíti mindazt, amit képviselünk – a családi hagyományokat, a sokszínűséget, a modern attitűdöt, nemzetközi tapasztalatokat, a jókedvet, a pezsgő társasági életet, és a kemény munkát. Csapatunk építésekor kiemelt szempont, hogy olyan emberekkel dolgozhassunk, akikkel kölcsönösen tisztelni tudjuk egymást, akik nyitottak a világra, akiknek a vendég elégedettsége a legnagyobb elismerés.

Egy olyan helyet álmodtunk meg, amely egyszerre tiszteleg a csodálatos épület előtt, kiszolgálja a mai igényeket, boldoggá teszi a vendégeinket és a környékbelieket is, és ahol öröm dolgozni. Mindent megteszünk, hogy végre Budán is legyen egy olyan gasztronómiai fellegvár, melynek neve az évtizedek során összeforr a minőséggel, a felejthetetlen élményekkel, és megkerülhetetlen központja lesz Budapest társasági életének.

vegye fel velünk
a kapcsolatot!

Ha szeretné igénybe venni szolgáltatásainkat, keressen minket bátran, és mi készséggel állunk rendelkezésére!